jsme malá chovatelská stanice která se soustředí na zdraví svých psů a odchovů, ale také v neposlední řadě na povahu a exteriér :)

Jak jsem se k Australákovi (Auo) dostala? 

už od mala jsem milovala psy, vždy mně to táhlo k pracovním plemenům, doma jsme měli několik voříšků, ale jako milovník psů jsem pročítala Atlasy psů, standardy všech ras, ale první pohled na výstavě a bylo to - Láska na první pohled, 8 let jsem chodila a říkala jsem že jednou si ho pořídím.

Prvního psa si pamatuju matně. Alík který umřel když sem měla cca necelé 4 roky, ten se dožil 17let, pak Kelly kříženeček pudlíka, ten snámi byl do roku 2008.

Můj první pes byl Německý ovčák, jmenovala se Elis Advil narodila se 2. 1. 2000, dal mi ji soused který byl skvělý člověk a chovatel Pan Petr Adamčík, Elis alias Brita byla exteriérová fena, dožila se 14 let. 

Druhý pes byl také NO, ale pracovní linie Falko Helilein narozen 7. 4. 2002, byl to potomek Toma z Pohraniční stráže a Jill Advil, přiznám se že Já jako dítě, jsem si tehdy ukousla velké sousto a neměla jsem na něj dostatek síly, pes byl na mně skvělý, bránil mně, ale bránil mně až moc. v 5 měsících jsem ho vracela chovatelce, která ho později předala taky dál, protože ho i ona nezvládla..  Falko nakonec zůstal někde v bazaru hlídat.

Po tady tomhle psovi byla velká stopka velkých psů. Měsíc před vánocemi jsme si domů přivezli čivavu Megí narozena 2. 9. 2002, (tehdy nebyl rozšířen pojem množírny a nefungovala taková osvěta jako teď). Megí byla skvělá fenka, super v povaze, nikdy moc neštěkala, byla spíše opak, přítulná, milá, hodná, milovala všechno živé, od koťat, kuřátek, štěnatek až po děti (teda až na černé kuřata plemene Maranska). Megí byla skvělá až na všechny ty chyby které nebyly vidět (ledviny, kyčle, kolínka, zuby, zúžená trubička v krku), tohle všechno bylo jako bonus, několikrát přežila svou vlastní smrt a dařilo se nám ji dostat hrobníkovi z lopaty. Megí umřela loni v květnu 2018, jako slepoučká bábinka, která nemohla na nožičky a operace už by nic nezachránila. 

V roce 2008 v létě kdy umřel Kelly jsem si pořídila Nera, kříženec border kolie a šeltie, Nero je trikolorní pes větší než šeltie, vypadá jako šeltie, ale povahou je bordera, kouše na rukáv, poslušnost skvělá (ikdyž teď jako děda začíná propagovat styl já už tě neslyším), Nero bydlí u rodičů kde má svůj klid od holek (australaček). 

v roce 2009 k nám přibyla ještě jedna čivava Franchesca, byla krátkosrstá, typicky uřváná fena, která nesnášela velké psy... Fran byla epizoda sama o sobě... umřela tragicky na podzim v roce 2016

a nakonec Aussie princezna Ziwa Puella Fera, láska na první pohled, jediná standardní fenka ve vrhu, narodila se v dubnu 2016, je zakladatelkou naší CHS. je skvělá v povaze, a u australáčků se říká že jeden ausík je málo, že jsou jako droga a o rok později jsme se rozrostli o druhou princeznu D´Stark KPN  :) 

Momentálně máme 2 holky Australačky a Nero bydlí u rodičů :)